Trečiadienį į socializacijos centrą „Saulutė” atvyko ir didelį šėlsmą sukėlė pop muzikos grupė „16 Hz”! Jau 20 m. aktyviai dainuojantys ir įvairius socialinius projektus palaikantys „hercai” ne tik atsakinėjo į pačius įmantriausius merginų klausimus, atskleidė ką patys krėsdavo paauglystėje (net pabuvojo „varanoke”-  automobilyje sulaikytiesiems gabenti), bet ir surengė mini koncertą.

Dainavome VISI KARTU!

Galiausiai, merginos priėmė iššūkį – ir pačios užlipo ant scenos! „Hercai” pasirodymą įvertino iškalbingais plojimais :)

O akrobatė Donata, priėmė kitą iššūkį – pademonstravo visą špagato ir šokliųjų suktukų seriją. Visiem atsilapojo srėbtuvės :)

Klausimų popuri:

Ką Jums reiškia muzika?

– Kažkada muzika mums buvo hobis, malonumas, smaguma, o dabar – gyvenimo būdas.

 

- Kam patinka dainuoti?

(visi susirinkusieji mikliai pakėlė rankas)

 

- Ar pasitaiko pokštų per koncertus?

– Prisiminti malonu, papasakoti – gėda.

 

- Ar esate pamiršę tekstą, dainuojant scenoje?

– Oj (iškalbingais veidais) – ne kartą. Kaip sukdavomės? Ekspromtu sukurdavome naują! O jei mato kolega, kad jau vienam ekspromtinės kūrybos rezervas senka – kūrimą tęsia kitas, o užbaigia – trečias (visa salė leipsta juokais).

 

- Ar užsiimate akrobatika?

– Anksčiau fizinio pamokas lankydavome, „tiltelius” kuo lengviausiai darydavome, o dabar iš mūsų – geri šposininkai.

 

- Kaip įveikti scenos baimę?

– Svarbiausia – praktika ir nusiteikimas. Nedera ant scenos būti arogantiškam, svarbiausia – nuoširdumas. O jaudintis truputį sveika. Mums jaudulys lieka 16-oj vietoj (įtikinamai šypsosi).

 

- Kokiose neįprastose vietose teko dainuoti?

– Pravieniškių pataisos namuose; dar teko dainuoti policininkams bei fūristams – ir visuose šiuose koncertuose žiūrovai buvo beveik vien vyrai! Tai gerai, kad dar kelios moterys ten įsimaišė – apie meilę dainuodavom joms. Tekę dainuoti ir Panevėžio moterų kolonijoje. Beje, mums labiausiai patinka dainuoti moterims (šypsosi).

 

- Ką daryti, kad būtum laimingas?

– Jeigu nori būti laimingas – tai ir būk. Dažniausiai pats žmogus sukelia veiksnius, kurie jį daro nelaimingu. Reikia labai stengtis, daryti ką nori, o pirmiausiai – reikia mylėti save.

 

- Stebuklingas patarimas visoms gyvenimo situacijoms:

Skaidrius: reikia turėti tikslą, svajonę, ir jų siekti. Kiekvienoj srity, jei nori būti geras specialistas – turi daug dirbti. Pavyzdžiui, Petras gitara groja jau daugiau kaip 30 metų!

Petras: norus visada derinti su galimybėmis. Neužsinorėti, ko neįmanoma.

 

- Kur vyktų jūsų svajonių koncertas?

–   Lietuvoje esame koncertavę jau bemaž visose salėse, tad gal – milžiniškam užsienio stadione?

 

Kaip sutinkate šventes?

–  Per visas šventes dirbame! Mes nuolatos esam šventėse, jau net nėra poreikio švęsti patiems (įtikinamai žvilgteli).

 

SUSITIKIMO ĮSPŪDŽIAI:

„16Hz” narys Skaidrius Varslauskas: „Susitikimas buvo paprastas, lengvas, panašiose įstaigose ne kartą yra tekę buvoti. Manau, merginoms to reikia, smagu jei kažkokie įspūdžiai liko ir joms. Kartu ir gaila tų vaikų, kad tokie pasimetę savo amžiuj, norisi padėti labiau”.

 

Buvo labai smagiai praleista pusantros valandos. Labai nudžiugino „saulučių” padovanotos jų pačių darytos dovanėlės mums – savanoriams. O merginos tikros šaunuolės, nes ėjo į kovą su „16Hz”, parodant, kad jos ne ką prastesnės dainorėlės, su savo balsingais balsais”. (Sandra Misevičiūtė)

 

„Manau, kad diskusija su „16Hz” daininkais merginoms patiko. Tikuosi, kad jos žengė dar vieną žingsnį į gilesnį savęs pažinimą per kitų patirtį. Tikriausiai, ne vienai turėjo palikti ispūdį „16 Hz” nario pamąstymas apie tai, kad laimė yra tikslo turėjimas ir mažais žingneliais judėjimas jo link”. (Edita Blažinauskaitė)

 

„Labai smagus laikas! Tikrai džiugu, jog yra tokių atlikėjų,  kurie gali pasidalinti savo laiku bei gyvenimiška patirtimi su „Saulutės” gyventojomis”. (Dangiras Kužulis)

 

Labai patiko! Gaila, kad nesulaukiau pabaigos. „16Hz” puikiai susitvarkė su savo užduotimi, sugebėjo sudominti merginas. Puikiai praleidome laiką :) Auksė Ditkevičiūtė

 

„Kalnas įspūdžių!!!! Betarpiškas bendravimas su socializacijos centro merginomis, geras garso takelis, galybė humoro ir visa salė – ošia! Komunikabilieji „16Hz“! Nuoširdu, linksma, pozityvu, atvira ir be galo įkvepia siekti gyvenimo TIKSLŲ!!

Darkart paneigtas stereotipas, kad žinomi žmonės yra susireikšminę ar į kitus žvelgia iš aukšto.

Kartu dainavom, diskutavom ir net susvarstėm mintį – kad būtų šaunu kartu įrašyti dainą!!!

O kai pagal pageidavimą uždainavo „Juodą orchidėją“ – pradėjo kilnotis „Saulutės” langai. Pradžiugino pasiūlymas padėti organizuojant šokių užsiėmimą(-us) merginoms, joms šiuo metu tokio „energinio draivo” itin trūksta.

16 HZ SAULUTĖJE

Gale merginoms išdalinti atvirukai su įvairiausiais linkėjimais/padąsinimais – tvirčiau žengti žingsnį, link ateities, kurioje būtų GERA GYVENTI. Tai simbolinis šventinis akcentas, ne su visomis daugiau jau ir besusitiksim…”

p.s. Buvo TOBULA!! (Skirmantė Javaitytė)

 

Tekstas: Skirmantė Javaitytė