Šiandien socializacijos centre „Saulutė“ lankėsi turbo aktyvistė, visuomenininkė, neišsenkančia baterija pasigirti galinti, charizmatiškoji „Baltai Juoda“ narė – Eglė Ponomariova.

DAUG kalbėjomės. Eglė į visus klausimus atsakinėjo – BE TABU. Pokalbis buvo pats atviriausias per visą savanoriavimo „Saulutėje“ istoriją. Protarpiais net sienos susikuklindamos parausdavo :)

xxx

Eglė užtvirtino: „Labai svarbu turėti svajonių. Jūs patys galite susikurti savo svajonių gyvenimą. Daug dirbk, stipriai tikėk, ir…dažniau klausyk tėvų. Ir tu pasieksi viską!“.

 

PO SUSITIKIMO: 

Viešnia Eglė Ponomariova: „Vos paklaustos apie tėvus, linksmos ir aktyvios mergaitės staiga tampa kritiškomis, irzliomis, pasyviomis bei viskuo nepatenkintomis paauglėmis. Mergaitėms laikinai gyvenačioms, „Saulutėje“ trūksta paprasto, atviro, nuoširdaus bendravimo. Po dvi valandas trukusio pokalbio supratau, kad pabuvus dar bent valandą iš jų išgirsčiau vis daugiau atvirų, nuoširdžių pasisakymų. Daugelis iš jų nekalbėjo dėl per didelės grupės, bijodamos patyčių. Tačiau, manau, jei būtų galimybė kalbėtis su jomis reguliariai, ne kaip specialistui – psichologui, bet kaip draugui, jos keistųsi. Juk jos visos turi savų paslapčių, tikslų, svajonių. Dauguma merginų yra užguitos, joms trūksta bendravimo, kaip žuvims – vandens”.

 

Savanorė Iveta Klimavičiūtė: „Pokalbis buvo labaaaai atviras, tiek pati Eglė, tiek „Saulutės” merginos pasakojo dalykus, kurių aš tikriausiai nedrįsčiau atskleisti. Eglės istorija aktuali kiekvienai paauglei ir tuo pačiu pamokanti, kad sunkumus visada galima ištverti ir pasiekti, ko tik nori. Visos padarytos klaidos tik įneša gyvenimiškos patirties… Labiausiai įsiminė atvirumas ir drąsa pripažinti, kad visi darome klaidų”.

 

Veiklos vadovė Skirmantė: „Pagal Eglės gyvenimo istoriją būtų galima statyti filmą. Neabejotinai, pritrauktų pilnas sales žiūrovų :) Buvo gera matyti, kaip iš pradžių buvusios atsainios “saulutės”, maždaug: “aj, ir vėl čia reiks kalbėtis, ir vėl tuščiai moralizuos” – po keleto minučių visos persimainė: Eglei super atvirai prabilus apie savo gyvenimo istoriją – stojo mirtina tyla. Visos KLAUSĖSI. Tikiu, išgirdo, ką Eglė norėjo pasakyti.

Atvirumas – didi vertybė, sau ir aplinkiniams linkiu to išmokti :). Ačiū Eglei, savanorei Ivetai ir visiems mintimis buvusiems “Saulutėje” :*

 

 p.s. jau prasidėjo KNYGŲ RINKIMO akcija socializacijos centro “Saulutės” merginoms, visiems norintiems padovanoti knygų paauglėms – kreiptis: Skirmantė, 860441632 (arba el. p. skirsma@gmail.com). 

 

Tekstas – Skirmantė Javaitytė