Žvarbų spalio 23 – sios dienos vakarą, KTU III rūmų palėpėje „dundėjo“ zombiai. Architekto, legendinės grupės „Antis“ lyderio – Algirdo Kaušpėdo motyvacinė paskaita „Karas suzombėjusiems kauniečiams“ su kūrybingų „Baltai juoda“ narių įkūnytų zombių pasirodymu nepaliko abejingų. Buvo originaliai pavaizduotos visos zombių rūšys: istoriniai, klasikiniai, zombiai – funkcionieriai, „shopping“ zombiai, užgavėnių zombiai. Zombių kaukės, kostiumai, „kraujo“ dėmės negalėjo paslėpti „Baltai juoda“ savanorių gyvybingumo ir veržlumo.
„Žmogus – vertikali būtybė. Jis siekia įsitvirtinti, turėti kuo gilesnes savo šaknis, turėti dvasinių siekių. Zombis – horizontali būtybė. Jis yra kaip išsiliejęs virš vandenyno tanklaivis – viską užkloja plona šlykščia plėvele. Vertikalė ir horizontalė sudaro kryžių, todėl žmogus visada kovoja su zombiais“,- kalbėjo lektorius.
Sunkiausia kovoti su vidiniais zombiais: prisitaikymu, baimėmis, individualizmu (egoizmu). Kovoti su jais reikia keliant savivertę, ieškoti savęs (atrasti įdomių ir prasmingų veiklų), lavinti protą, nuolat tobulėti, stiprinti tautinę tapatybę.
Aktyvusis „Baltai juoda“ jaunimas šiuo renginiu atkreipė dėmesį į mūsų visuomenės blogybes ir skatino stengtis kovoti su „zombizmo“ reiškiniu.
Lektorius primena: „Lietuviai turi kuo didžiuotis: pirmaujame Europos Sąjungoje pagal išsilavinusių žmonių skaičių, turime unikalų kultūrinį paveldą, tūkstantmetes tradicijas. Taip pat turime kalbą, vieną gražiausių ir seniausių pasaulyje. Tautinė tapatybė leidžia atsiskirti nuo zombių. Brandžiam lietuviui Lietuva visada brangi. Jeigu Lietuvą sudarys kritiškai mąstantys, gerai informuoti, aktyvūs piliečiai – kalnus nuversim.“
Artėja Visų Šventųjų diena, Vėlinės. Amžino poilsio vietos vėl skęs žvakučių liepsnose. Prisiminkime išėjusius ir toliau šlovinkime gyvenimą. Darykime prasmingus darbus, kurkime gerovę, būkime vienas kitam dėmesingesni, gerbkime vieni kitus! Pasak A.Kaušpėdo: „Gyvenimo prasmė – gyventi, būti gyvam – ne zombiui, neįsileisti zombio į save, kad gyvenimas eitų visu savo srautu per mus, visa jėga“.

Daugiau apie renginį skaitykite spaudoje: kaunas.kasvyksta.lt; kaunodiena.ltwww.lrytas.ltwww.15min.lt; www.kaunietis.balsas.lt; 

www.kaunoaleja.ltfacebook.com/BaltaiJuoda