Jau šį antradienio rytą Kauno klinikose vaikų skyriuose pasklido Kalėdinė dvasia. Ne pelno siekianti VšĮ „Baltai Juoda“ jau kelerius metus iš eilės tęsia savo kelionę skleidžiant tikrąją Šv. Kalėdų dvasią.

Šiais metais Klinikų ligoniukus aplankė net trys grupės savanorių, kurie į vaikų palatas atkeliavo su muzika, dainomis, žaidimais bei kitomis pramogomis. Taip pat vaikams dovanojo šokoladus su sveikinimais. Sklido gera nuotaika, dainos, makarenos šokiai. Taip pat baltieji savanoriai šiandien po pietų aplankė ir Vilijampolės socialinės globos namus.

Kalėdos, toks jau metas, kai norisi daryti gera, pradžiuginti kitų širdis. Deja, dažnai pamirštame kokia tikroji šios šventės esmė. Dauguma greičiausiai stengiasi nupirkti brangių dovanų artimiesiems, nustebinti ar net padaryti įspūdį. Bet organizacijos „Baltai Juodi“ valdybos narė Elena Jurkutė teigia, kad ne tokia yra Kalėdų dvasia. Ši renginių organizatorė nori būtent pabrėžti, kad vykdomomis akcijomis savanoriai siekia skleisti žinią, kad geriausia dovana – tai meilė, rūpęstis ir parodytas dėmesys : „Kalėdos, tai buvimas kartu, o ne dovanų teikimas. Gera yra gauti, bet dar geriau – duoti.“ Organizacija siekia skleisti pilietiškumo esmę, kad pilietiškas žmogus – tai besirupinantis kitais, žmogus. DSC02769

Savanoriai stengiasi kaip imanoma daugiau atnešti rūpęsčio kitiems. Antradienį vykusios akcijos dar toli gražu ne pabaiga. Toliau laukia susitikimai su šeimomis, žaisliukų gaminimas, eglišakių puošimas ir dovanojimas vienišiems pagyvenusio amžiaus žmonėms, sunkiai gyvenančioms šeimoms, tuberkulioze sergantiems vaikams. Ar Kalėdos stebuklų metas? Žvelgiant į tokius gerus darbus, drąsiai galima teigti, kad taip! Ne pinigais ar brangiais žaislais nešini keliauja „Baltai Juodi“ svanoriai – jų širdyse ir mintyse nuoširdumas bei pareiga. Pareiga rūpintis ir mokyti kitus tikro džiaugsmo, kurį suteikia bendravimas, juokas ir ramios širdys.

 

Ramių ir laimingų Šv. Kalėdų!