43e82cab8f94450b30b43b6dc4bd0b15df888ecc_article_scale
a821192b628a424aaa5c99a73731719a7f8ac172_article_200 (1)
Pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacijos „Baltai Juoda“ savanoriai suvokdami, jog ne kas kitas, o jie patys yra savo tvirtovės – Lietuvos šeimininkai, toliau aktyviai ją puoselėja bei rūpinasi jos gyventojais.

Ką tik praūžusios gražiausios metų šventės, deja, ne į visų namus atnešė artimųjų šilumą ir jaukumą. Ne visų stalai „lūžo” nuo vaišių gausos, o kalėdinės eglutės savo tankiomis šakomis gaubė gaysybę dovanėlių. Būtent jiems – vienišiems seneliams buvo skirta akcija „Gerumo savaitė“, kurios tikslas – šventiniu laikotarpiu pradžiuginti tuos, į kurių namus šventės nepasibeldė; skirti jiems brangiausia, ką turime – tai savo laiką ir šilumą.

Visą savaitę (01.04 – 01.10) „Baltai Juoda“ savanoriai įprastų darbų, sesijų metu atrado laisvą valandėlę, kurią mielai skyrė senoliams. Nepabūgę visa kaustančio šalčio bei nešini lauknešėliais, jie keliavo po visą Kauną.
Sesės Musteikytės
„Keliauninkė Zita jau aplankyta!” – savanorės Judita ir Miglė Musteikytės pirmosios pasidalino džiugiomis žiniomis. Neilgtrukus, padėkos žodžiai ir džiaugsmas pasklido ir iš kitų.

Vydas Zabulionis: „Aplankyti seneliai! Dėkojam jiems šiltai ir svetingai sutikus mūsų komandą!“

Sigrida Taparauskaitė: „Šiandieną pabuvome lyg viena didelė šeimyna. Šildėmės dovanodami vieni kitiems dėmesį, nuoširdų juoką, stiprius apkabinimus ir… muziką!”

Karina Česaitytė ir Tadas Žukauskas: „Aplankėm ir mes senolį Romualdą, kuris, pasirodo, yra tikras menininkas – fortepijono ekspertas. Mums tik atvykus patikino, kad jis tikrai nėra vienišas, nes gyvena su dviem augintiniais. Net kelis kartus dėkojo, kad apsilankėme ir kvietė dar užsukti, kai jau bus šiltesnis oras. ”

Laura Gaidelytė: „Buvau ir aš, susipažinau su Danute, kuriai dabar 86- eri metai, tačiau be galo smagi močiutė! Pagal specialybę ji yra agronomė, todėl temos apie augalus, o ypač apie taip mylimas gėles, neišsemiamos.”
Laura Gaidelytė su senele
Raimonda Kaušytė: „Savo oria laikysena, elegancija, šviesiu protu sužavėjusi nuo pat pirmų akimirkų, 88–ių ponia Onutė linkėjo mums sulaukti jos metų. O kad taip atsitiktų, reikia daug dirbti ir būti gryname ore.“

Lilija Šimkutė: „Algirdas ir Ilona jau seniai nebeišeina iš namų – liga neleidžia. Kaimynė padeda. Į kiną, koncertus jau seniai nebeeina, nes pinigų nėra”. Iš 160 eurų pensijos pagyvenusiems žmonėms lėšų vos užtenka maistui ir šildymui. Ilona vis trynėsi ašaras pasakodama apie jos ir vyro gyvenimą, Algirdas vyriškai tylėjo nuleidęs liūdnas akis. Jie labai dėkojo, kad aplankėm, vis rūpinosi, kaip per tokį šaltį grįšim namo. Praėjo pora valandų po to, kai išėjom, bet klausimas “kuo galėčiau jiems padėti” vis neduoda ramybės.”

Rusnė Balytaitė ir Artūras Karpavičius: „Šiandien aplankėme dvi močiutes. Pas pirmąją nuvykę pastebėjome, kad ji gyvena smagiau ir geriau nei dauguma jaunų žmonių! Tačiau pasisakė, kad pati padeda vienai penkis vaikus auginančiai šeimai, tad bendrai nutarėme, kad ji perduos atneštas vaišes jiems. Pajutę, kad nieko per daug prasmingo nepadarėm, nutarėm aplankyti kaiminystėje gyvenančią, su keliais šimtais eurų gebančia išgyvenanti močiute. Smagiai pasibuvom. Kam tie kontaktai iš šalies, kai mūsų panošėje tokių žmonių pilna!!!“
Akcijos koordinatorė „Baltai Juoda“ pilietiškų renginių vadovė Elena Jurkutė džiaugėsi savanorių aktyvumu: „Noriu padėkoti savanoriams – drąsiems ir nuoširdiems žmonėms, kurie taip noriai dalijosi gerumu. Ir svarbiausia, jog dalijome dovanas, kurių nenusipirksi. Džiugina ir tai, jog tokių apsilankymų bus ir daugiau. Savanoriai jau nupirko Ilonai ir Algirdui bilietus į koncertą, pasirūpino ir jų nuvežimu bei grįžimu. Svajones pildome patys! Ypatingai dėkojame rėmėjams, kurie padėjo įgyvendinti šiuos gražius darbus: UAB „Bijola“ už nuostabaus skonio pyragus, AB „Volfas Engelman“ – už girą, savanorėms – už dėžes mandarinų!!!“

Dalinkimės! „Gėrio niekada nebūna per daug…“

 

Bernardinai.lt straipsnis

.

a765978ac2e9c735a1d878b47cce7582de76207b_article_200 (1)