„BALTAI JUODA“ GIMTADIENIS
2014 m. vasario 22 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje mes, pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai Juoda“, šventėme I-ąjį savo gimtadienį! Nors sakoma, kad geri darbai daromi tyliai, tačiau kuo toliau, tuo labiau įsitikiname – apie gerumą reikia kalbėti garsiai, nuolatos ir daug. Tą ir padarėme švęsdami savo I-ąjį gimtadienį

002
Didžiąją Ramovės iškilmių salę, tądien užtvindė žavus, drąsus, pilietiškas – žydinčio jaunimo būrys bei garbūs vyresni, daugiau gyvenimiškos patirties turintys, renginio svečiai. Šią ypatingą dieną įprasminome, prisimindami galybę nuveiktų pilietiškų darbų. Vieni svarbiausių : akcijos „Pasodink pienę”, „Padėk man!“, „Išsaugosim šeimą – apginsim Lietuvą!“, „Pilietiškos Kalėdos“. žygis „Partizanų keliais: po 60 metų” ir kiti. Iškalbingas veiklos sąrašas ne tik įkvėpė naujiems, didingiems darbams, bet kartu tapo ir asmenine ataskaita, skatinančia atsakyti: „O kiek tai reikšminga man?” bei kartu tyliai pasidžiaugti, jog pats prisidėjai prie šio bendrojo gėrio kūrimo. Pilietiškumas prasideda nuo idėjos ir noro bendradarbiauti.

003

Džiaugėmės, kad šioje šventėje dalyvavo Algirdas Kaušpėdas – architektas, vienas Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių, grupės „Antis“ lyderis, Kpt., Vytautas Žymančius – Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ir jaunųjų šaulių vadas., prof. Ramūnas Navickas – LSMU Kardiologijos instituto invazinės kardiologinės laboratorijos vedėjas, Kauno Bendruomenių Centrų Asociacija vadovas, Mjr. Rimantas Žukas – Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viešųjų ryšių specialistas, Arvydas Pociūnas – Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas. Diskusijoje „Šiandieninio pilietiškumo forma“ iš jų išgirdome drąsinimą ugdyti patriotiškumą, kaip kertinį pilietinės visuomenės pagrindą bei kilniais darbais puoselėti Kauną ir visą Lietuvą.

Širdin įsirašėme aktyvaus diskusijos dalyvio – vieno Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių, grupės „Antis“ lyderio Algirdo Kaušpėdo išsakytą tiesą: „Jūs gerą darbą darote ne tik kitiems, bet ir sau. Viskas grįžta. Varykit toliau!”.

004
Taip pat daugelio gimtadienio dalyvių širdyse atgarsio sulaukė ir gerb. A. Kaušpėdo ištarta mintis, kad kartais yra sunkiau mylėti savo artimą, kurį „pažįstame kiaurai“, negu svetimą. Juk iš tiesų, kartais pamirštame nusišypsoti, ištiesti pagalbos ranką ar tiesiog padėkoti tiems, kurie yra šalia mūsų kasdien; priminti tai, ką galbūt per neapdairumą, jaunatvišką maksimalizmą ar dėl patirties stygiaus pamiršome, praleidome ar tiesiog nepastebėjomeRenginio pabaigoje padėkojome aktyviems savanoriams, be kurių užsidegimo ir iniciatyvų organizacijos „Baltai Juoda“ kelionė „pilietiškumo automagistrale“ nebūtų tokia sklandi. Taip pat ačiū tarėmė ir mūsų idėjas aktyviai palaikantiems bendražygiams, rėmėjams bei bendraminčiams. Būti pilietiškam – štai kas mums yra be galo svarbu. Tadėl ir toliau organizacijos „Baltai Juoda“ veiklose ir kiekvienas savyje – statykime Pilietiškumo rūmus. Taip pat, tvirtai atminkime, kad kiekvienas nešame atsakomybę ne tik už save, bet ir už savo bendruomenę, miestą, šalį. Pirmasis „Baltai Juoda” gimtadienis – puiki proga sustoti ir atsigręžti atgal, kad patys pamatytume – kiek daug jau nuveikta, kiek daug pasiekta, ir kaip stipriai tai keičia žmonių gyvenimus. Iš šalies stebint susirinkusiųjų veidus buvo akivaizdžiai matyti, kad pirmasis „Baltai Juoda“ gimtadienis nebuvo vienkartinė gerumo akcija. Žmonės čia susirinko pasidžiaugti, o vėliau – vėl kibti tęsti didžius darbus. Jų „Baltai Juoda“ užteks dar bent keletui metų į priekį. Dėkojame visiems susirinkusiems, pagerbusiems šventės rengėjus savo apsilankymu.

Skaitykite daugiau: kaunodiena.lt