Žibuoklėmis pražydęs pavasaris akimirkai prisnūdo, užtai pilietiškas „Baltai Juoda“ jaunimas toliau šurmuliuoja darydamas prasmingus darbus! Ir visai nenuostabu, kad organizacijos gretas nuolat papildo nauji savanoriai. Pabendravę su senoliais (kai kurie ligos sukaustyti visiškai nekalbėjo), padėjo seselėms juos pamaitinti. Energija trykštantis Alfonsas, kaip visada, savanorius pasitiko su šypsena. Pamačiusi pilną palatą jaunimo, seselė pasiteiravo : „Vaikai kamuoja?“ Alfonsas nedvejodamas atsakė: „Aš tik džiaugiuosi!”
Kitoje palatoje ponas Antanas pasakojo, jog ligoninėje gydosi tik dešimt dienų. Turi du anūkus, vienas iš jų gyvena Merkinėje, todėl retai aplanko. Garbingo amžiaus žmogus visiškai nevaikšto, todėl jam reikalinga profesionalų priežiūra. Žinoma, savanoriai prisiminė šį įspūdingo grožio Lietuvos kampelį – praėjusių metų žygį.
Istorijų, kodėl senoliai čia, būta pačių įvairiausių. Ir visos jos ypatingos. O „Baltai Juoda“ savanoriai ir yra todėl, kad jiems rūpi. Globodami senelius, jie patys ugdo valią, tampa jautrūs, neabejingi kitų skausmui, žmonės.
Vienas veiklos vadovų Robertas Moročka kalbėjo: „Nuo vasario mėnesio padedame pamaitinti senolius. Vieni pavalgo greičiau, kitiems, priklausomai nuo sveikatos būklės, reikia pusvalandžio ar ilgiau. Tai didelis palengvinimas ligoninės personalui”.

Daiva Klikūnaitė