Ketvirtadienio popietę KTU studentų miestelin sulėkė ugniagesių gelbėtojų, policijos bei greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Iš Elektronikos rūmų, kilus gaisrui, buvo evakuota per 200 žmonių, kai kuriems iš jų prireikė medikų pagalbos.

Taip prasidėjo bendra pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacijos  „Baltai juoda“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) organizacijos „Tvirtovė“, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties projekto „Išsigelbėk per 30 sekundžių“ pratybos.

Renginio pavadinimas susietas su evakuacijos laiku – būtent per tiek laiko studentai buvo evakuoti iš pastato.

1 (10 of 17)

Gavusios pranešimą, kad dega KTU Elektronikos rūmai, specialiųjų tarnybų mašinos pasirodė apie prieš vidurdienį. Policija aptvėrė fakulteto teritoriją, medikai pasiruošė priimti nukentėjusius.

Tuo metu rūmuose abiejų organizacijų savanoriai studentams, nieko nežinojusiems apie pratybas, padėjo evakuotis iš degančio trečiojo aukšto. Keletas jų išeidami imitavo nualpimą, medikai jiems suteikė pirmąją medicininę pagalbą.

Atvykę gaisrininkai  pakėlė kopėčias ir iškėlė kelis pratybų dalyvius pro trečiojo aukšto langą, kuriame ir buvo imituojamas gaisro židinys.

Pasak „Baltai Juoda“ saugumo padalinio atstovo Ovidijaus Gudaičio, renginys organizuotas tam, kad studentai, esant ekstremaliai situacijai, nepasimestų.

„Šiais mokymais siekiame KTU studentams ne tik padėti priimti teisingus sprendimus stresinėse situacijose, bet ir atlikti dar vieną mūsų organizacijos tikslą – prisidėti prie saugesnės visuomenės kūrimo. Nelaimė slypi visur, o jai dažniausiai būname nepasiruošę. Tai tęstinis projektas, kurį ir toliau planuojame vykdyti“, – sakė O. Gudaitis. (KTU informacija)

 

FOTOGALERIJA:

 

15min komentaras