Žuvusiems kelyje pagerbti, Kaune pastatyti 52 atminimo namukai

Matydami ypač jautrią ir vis dažniau visuomenėje girdimą problemą apie neatsakingą vairuotojų elgesį kelyje, bei minėdami Tarptautinę gyvybės dieną, pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai Juoda“, Balandžio 24-ąją, sekmadienį, jau antrą kartą surengė akciją „Tušti namai“, kurios metu, pagerbti žuvusieji kelyje. Netikėtai išėjusiems atminti, akcijos dalyviai jų mirties vietose išdėliojo stiklinius namukus su viduje degančiomis žvakėmis ir trumpais eismo įvykio aprašymais.

Iniaciatyvos pavadinimu „Tušti namai“ pasakoma, kad kiekvienas nelaimingas įvykis, kurio metu žuvo žmogus, jo buvusiuose namuose palieka slegiančią tuštumą. Todėl ne atsitiktinai, šios akcijos simboliu tapo skaidrus, stiklinis namukas su viduje degančia žvake, kuri simbolizuoja žmogaus gyvybę. Kai žvakė užgęsta, namukas lieka tuščias, visai kaip ir žmogaus namai, jam netikėtai išėjus.

Prie Aleksoto aerodromo vartų susirinkę „Baltai Juoda“ savanoriai sulaukė ir pagalbos – padėti išvežioti namelius atvyko ir „Motociklininkės Lietuva“ atstovės, bei Kauno kelių policijos ekipažas. Išsidalinę namelius, akcijos dalyviai, lydimi policijos, išsiskirstė po visą Kauną į žemėlapyje pažymėtas nelaimingų įvykių vietas.

Ruošdamiesi šiai akcijai, organizacijos „Baltai Juoda“ savanoriai patys gamino visus jai skirtus namukus. „Daugiausia laiko ir pastangų prireikė namukų stogų gaminimui, nes ant jų rašėme trumpus kiekvieno skaudaus įvykio aprašymus. Tokiu būdu stengėmės parodyti, kad kiekvienas namukas yra konkretų asmenį menantis simbolis. Mūsų tikslas – atkreipti dėmesį į vis dar labai dažną problemą – neatsakingą vairuotojų ir pėsčiųjų elgesį keliuose. Galime pasidžiaugti bent tuo, kad šiais metais turime mažiau namukų nei praėjusios akcijos metu, kurių tuomet buvo net 77.  Šiemet jų – 52. Tikimės, kad kiekvienais metais, šis skaičius vis mažės„ – pasakoja „Baltai Juoda“ narys ir vienas iš akcijos organizatorių Artūras.

2014 m. pirmą kartą vykdant šią akciją, į ją susirinko apie 100 dalyvių. Šiemet, dėl blogų oro sąlygų, dalyvių susirinko mažiau, tačiau tai nesukliudė išvežioti visus namelius į nelaimingų eismo įvykių vietas. Ši akcija – ne tik simbolinė pilietiška jaunimo iniciatyva. Tai skaudus realybės parodymas, kai kalbame apie buvusius nelaimingus įvykius, kad išvengtume ateityje gresiančių.

 

Organizacijos savanorė:

Greta Simaitytė