Norime džiaugtis gyvenimu, bet dažnai jo nevertiname. Agresyvi žmonių drąsa keliuose turi skaudžias pasekmes – kasdien keliuose žūsta ir sužalojami žmonės. Bet galime tai pakeisti!

Kasmet, trečiąjį lapkričio sekmadienį, minima pasaulinė žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo diena.
Šia proga pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai juoda” vykdė socialinę akciją „Netapk kėgliu kelyje”, kurios tikslas – skatinti žmones būti atsargius kelyje, eiti per gatvę tik leistinose vietose – per perėjas. Veiksmas vyko judrioje Kauno gatvėje – Vytauto prospekte, šalia autobusų, geležinkelio stočių.

Nepailstantieji „Baltai juoda” savanoriai sekmadienį, nuo pat ryto ant šaligatvių piešė kėglius, rodykles link perėjų, kabino plakatus. Net poilsio dieną mašinos dūzgė, o „kėgliai“ tiesiog bėgiojo keliu. Juos sustabdę, akcijos dalyviai aiškino, kad reikia eiti per perėjas; dalino atmintines su kelių eismo taisyklėmis bei kėglių formos atšvaitus. Per valandą kelią neleistinoje vietoje kirto 120 žmonių.

Akcijos iniciatorė Eglė: „Dažniausiai žmonės skuba į autobusą, į turgelį, dažniausiai teisinasi, kad tai daro pirmą kartą ir daugiau taip nesielgs. Žmonės turėtų patys galvoti, kad puola po ratais. Galėtų į tai įsitraukti ir policija. Pažeidėjai dažniausiai yra senyvo amžiaus žmonės. Pasiaiškina tuo, kad perėja toli, o per požeminę sunku lipti“.

Akcija bus vykdoma ir kitose judriose gatvėse. Išraiškingus kėglius ant šaligatvių nuplaus lietus, o atšvaitai žmonėms primins, kad brangiausias turtas – gyvybė.

Daiva

 

Daugiau foto ČIA

Apie akciją rašo: Delfi.lt   15min.lt  KasVykstaKaune.lt