Untitled picture

Spalio 6d., pilietiškumo žaidynėse AŠ ESU PAREIGA, savanorių organizacijos Baltai Juoda surengtose Kaune, Nemuno saloje, -pilna veiksmo diena!
Jie “traukia” nelaimėlius iš vandens, teikia medicininę pagalbą “kraujais” plūstantiems, gaivina nualpusius, reaguoja į nusikaltimą ir gaudo vagį, važinėja karine technika ir šaudo. PAMATYTUMĖT JŪS JŲ VEIDUS PO UŽDUOČIŲ!!!!
Pilietiškumo žaidynės AŠ ESU PAREIGA 4 tarnybos (policija, ugniagesiai, medikai, kariuomenė) parengė profesionalias užduotis jaunimo pilietiškumo įgūdžiams formuoti.

Paramedikų užduotis. Gavote iškvietimą, kad sužeistas žmogus, tačiau įvykio vietoje sužaloti du. Turite 5 min. jiems padėti. Ką apie pirmąją medicinos pagalbą prisimenate?
Paramedikų asociacijos atstovas sako, jaunimas pirmosios pagalbos įgūdžius turi atnaujinti nuolat. Galvojate, kad viską mokėsite, tačiau esant ekstremaliai situacijai, žinios išgaruoja. O juk galite išgelbėti žmogaus gyvybę!

Policijos užduotis. Vaikščiojote parke. Iš automobilio viela raktelius bando išrapštyti mergina. Bandysite jai padėti, o gal tai apgalvotas bandymas pavogti automobilį? Kaip elgsitės, – klausia policijos pareigūnai, parengę užduotį žaidynėms.

Kariuomenės užduotis. Ginkluota komanda turi apsaugoti svarbų asmenį ir pervežti jį šarvuočiu iki nustatytos vietos. Svarbiausia- komandinis darbas ir apgalvota gynybos strategija.

Ugniagesių užduotis. Baidarėmis plaukė plaukikai, baidarei apsivertus, iš gelbėtojų, priplaukusių kateriu, gauti informaciją, padėsiančią gelbėjimo darbams. Tikslas-surasti du žmones, iškritusius į vandenį.

Pilietiškumo žaidynėse dalyvavo 21 komanda, daugiau nei 100 studentų. Nugalėtojų laukia nuotykių tęsinys-speciali programa vizito į karinę bazę metu, policijos darbe kylančių ypatingų situacijų valdymas lazerinių trenruoklių simuliatoriuje ir dažasvydžio mūšis klube Legionas.

Apie įvykusias pilietiškumo žaidynes “Aš Esu Pareiga” spaudoje:

Kauno diena, Kauno diena (papildomas), LRT, Lietuvos Rytas