Vos tik įžengus į „Kavinę kitaip“ mus pasitinka besišypsančios akys, o rankos apkabina taip stipriai, lyg būtume pažįstami jau daug metų… Nesvarbu – kartą buvai atvykęs, ar lankaisi dažnai – čia prisimena tavo vardą ir nejučia tampi draugu.
Šį kartą negaminome įmantrių patiekalų – nuotaikingais veidukais tapę saldūs sumuštiniai akimirksniu išgaravo. Žinoma, buvo paminėtas ir Atvelykis – valgėme šokoladinius kiaušinius. Vėliau kalbėjomės apie viską : globotiniai pasakojo apie savo pomėgius – sportuoja, lanko baseiną, kineziterapijos užsiėmimus.
Didžiulę patirtį savanoriavimo veiklose sukaupusi „Baltai Juoda“ pilietiškų renginių vadovė Elena Jurkutė įsitikinusi, jog ir globos namų gyventojams, ir savanoriams laikas praleistas kartu nepraeina veltui : „Kuo labiau jauną žmogų lavinsi, tuo ateityje jam pačiam reikės mažiau pagalbos“.
Mėnesį laiko savanoriaujanti Miglė Musteikytė buvo sužavėta betarpiško „apuoliečių“ bendravimo: „Iš pradžių buvo baisu, bet paskui pamačiau, kokie jie šilti ir draugiški“.

Daiva Klikūnaitė