Kas yra savanorystė?

Savanorystė  tai yra kelias atrasti ir išbandyti save dalyvaujant aktyvioje bendruomenės veikloje. Tai yra vienas iš jaunimo užimtumo ir savirealizacijos būdų, kuomet yra prasmingai leidžiamas laisvalaikis ir tuo pačiu susipažįstama su socialine realybe bei teisinga linkme nukreipiama jaunų žmonių energija, kūrybiškumas bei entuziazmas.

Savanorystės pagrindu grindžiama veikla laikoma vienu iš pilietinės visuomenės pagrindu.

Savanoriška veikla tai tokia pilietiškumo forma, kuri leidžia labai aiškiai pajusti, kad žmogus priklauso savo visuomenei, todėl tai yra esminė ir netgi būtina aktyvaus pilietiškumo sudedamoji dalis.

Savanoris tai bet kokio amžiaus žmogus, skiriantis savo laiką, žinias, patirtį ir energiją bendruomenės nariams ir negaunantis už tai piniginio atlygio.

Vilijampolės socialinės globos namai

Savaitgaliais Vilijampolės socialinės globos namuose lankome protinę ir fizinę negalią turinčius jaunuolius. Kartu darbuojamės virtuvėlėje, kur nuolatos vyksta veiksmas: kartu pjaustome, kepame, maišome, bendraujame ir juokaujame. Karts nuo karto atsidaro “Kavinė Kitaip”, kurioje jaunuoliai aptarnauja ir vaišina svečius pačių pagamintais skanėstais.

 

Veiklos vadovai
Elena Jurkutė

Direktoriaus pavaduotoja
Renginių kuratorė

Tel. Nr.: +370 686 07238

El. paštas:

elena@baltaijuoda.lt

Vaikų tuberkuliozės skyrius

Čia, Kauno klinikinėje ligoninėje, trečiadienių popietės prisipildo besigydančių vaikučių bei savanorių džiaugsmo: rengiami protmūšiai, iš namų apyvokos daiktų gaminamas plastilinas, vaikai raginami pasinerti į dailininko kailį bei užsiima kitomis kūrybingumą bei mąstymą lavinančiomis veiklomis.  Mažieji nekelia infekcinio pavojaus, bet dėl ligos atsinaujinimo rizikos ligoninėje praleidžia ilgus mėnesius. Ateik ir nuspalvink jų kasdienybę!

Veiklos vadovai
Lina Treigutytė

Tel nr.: +37060141121

El. paštas:

linatreigutyte@gmail.com

Virginija Raudytė

Tel nr.: +370 62726201

El. paštas:

virginija.raudyte@gmail.com

Popietė su vaikais grupėje „Draugystės gija“
Grupę „Draugystės gija“ sudaro nuo 7 iki 10 metų vaikai. Čia jie ateina po pamokų praleisti laiko, kol jų tėveliai dar yra darbe ar dėl kitų priežasčių negali pasiimti. Susirinkę vaikai pietauja, ruošia namų darbus, dalyvauja užsiėmimuose. Svarbiausia jų užduotis – mokytis draugauti. Todėl atėjusius savanorius visada šiltai sutinka, laukia grįžtančių. Savanoris jiems – dar vienas įdomus draugas. Paklausus vaikų, ar jiems patinka savanoriai, sulaukta tokių atsakymų: „Man patinka, nes jie nepavargsta žaisti“, „ savanoriai yra labai geri“, „jie ne tokie griežti“, „taip, nes išmokė daryt gėlę“, „kai ateina savanoriai, net nenoriu namo“.

Savanoriaujant „Draugystės gijoje“ svarbu nenužmiršti, kad čia susirinkusiems vaikams būtinas teigiamas bendravimo pavyzdys, reikalingas gerų emocijų pliūpsnis. Čia ugdomas gebėjimas pasitikėti suaugusiu žmogumi, atsiverti, išmokti laikytis taisyklių. O savanoris mokosi priimti vaiką, kad ir koks jis bebūtų.

Pabendrauti su vaikais kviečiame ketvirtadieniais nuo 14 iki 17 val. Partizanų g. 68 (Laiką galima rinktis pagal savo galimybes).

Veiklos vadovai
Mintautė Jurkuvienė

Tel. nr.: +37067937425

El. paštas: mintaute.seskaite@gmail.com

Kauno slaugos ligoninė
Ei, naujasai žmoguti, jei skaitai čia,  tikriausiai jau matai užrašą ,,Slaugos ligoninė”. Kokia pirma mintis kyla tai perskaičius?! Manome, kiekvieno jos bus kitokios ir kiekvieno vis skirtingesnės. Ar kada pagalvojai, kad seneliai ne tik gali kalbėt, kaip jiems yra sunku, kaip viską skaudą, bet ir kalbėti apie keliones į Ameriką, Indiją ar tiesiog papasakoti apie sūnaus vestuves Kinijoje? Tikriausiai jau ir Tu susigundei paklausyti tokių gražių bei tikrų istorijų. Taigi, kiekvienas senelis labai laukia, kad ateitų koks žmogutis, kaip TU, pakalbėti bei pasidalinti savo gražiausiosmis gyvenimo akimirkomis. Mes einame pas juos pirmadieniais 17val. Taip, taip! Tuo pat metu, kaip rodo laidą “Klauskite daktaro”. Ši laida dažnai tampa diskutavimo tema, nes juk kiek daug visokių patarimų pateikia! Be to, jei tik kokia šventė yra, mes butinai ją paminime. Ir žinomas, kaip šv. Valentino dieną ar moters dieną, bei mažiau žinomas. Tad ne tik mes Tavęs lauksime, bet kartu lauks ir senoliai, kuriems mūsų atėjimas juos pradžiugs ir dieną pavers gražesne!

Veiklos vadovai
Karolina Lavrinenko

Tel. nr.: +37067688243

El. paštas: lavrinenkokarolina09@gmail.com

Marija Malinauskaitė

Tel Nr.: +37067544227

El. paštas:

marija.malinauskaite777@gmail.com

Savanorystė gyvūnų prieglaudoje
Gyvūnų prieglaudoje gyvena daug šunų, neturinčių šeimininkų. Kaip ir visiems, jiems yra būtinas žmogus, galintis jais pasirūpinti, pamaitinti bei pažaisti. Savanoriai yra labai laukiami parodyti dėmesį ir šiltus jausmus gyvūnams, bei norintys išmokti šunų priežiūros ypatumų! Norint atvykti į prieglauda patartina pasiimti su savimi senus batus ir striukę, kuria galima išteplioti, ir dėl to nesisieloti. Šuneliai išsiilge draugijos gali užkrauti savo leteną ant jūsų.

Veiklos vadovai
Gabrielė Vilkaitė

Tel. nr.: +37068999456

El. paštas:

gabriele.vilkaite86@gmail.com

TVIRTOVŲ veikla
Tvirtovų veiklos tikslas – ugdyti pilietinę visuomenę, puoselėti tautiškumą, didinti saugumo jausmą. Tai bus įgyvendinama pasitelkus tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei vienijant bendruomenes. Jei sudominome ir esi pilnametis, neteistas, adekvatus asmuo, savo dalykinėmis ir asmeninėmis savybėmis galintis vykdyti šią veiklą bei paruošęs išklausyti specialiųjų tarnybų kursą – junkis prie mūsų! Daugiau info ČIA

Veiklos vadovai
Ignas Kazlauskas

Tvirtovų koordinatorius

Tel. Nr.: +370 683 38394

El. paštas: kazlauskas.ignas@yahoo.com

Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras
Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centre kas savaitę vykdomi įvairūs laiko praleidimo būdai skirti pralinksminti ten susirenkančius žmones su tam tikrais psichiniais/psichologiniais sutrikimais. Visi šiame centre susirenkantys žmonės yra ramūs, šilti ir draugiški. Jiems labai svarbu bei malonu susipažinti su naujais asmenimis, o užsiėmimas įdomia veikla padeda pakelti jų nuotaiką. Šie užsiėmimai gali padėti ne tik jiems, bet ir patiems savanoriams įgauti naujų bendravimo įgūdžių bei praplėsti savo akiratį.

Veiklos vadovai
Aiga Norvaišaitė

Tel nr.: +37064765994

El. paštas:

aiga.norvaisaite@gmail.com

Senamiesčio vaikų dienos centras
Senamiesčio vaikų dienos centras – čia susirenka įvairaus amžiaus vaikai, kurie pasitinka tave su klausimais kaip ir kas? Kurių dėmesį reikia užsikariauti . Tie vaikai, kurie trokšta augti, trokšta būti pastebėti ir tie kurie nuolatos , kaip stipriausias vėjas nenuilstant sukasi aplink . Jie moko džiaugsmo, uždega troškimais. Čia visada laukiami savanoriai, nes kuo mūsų daugiau tuo smagiau!!! Pinsime, lankstysime, piešime ir žaisime, veiklos mums tikrai netrūks!

Veiklos vadovai
Rimantė Kačerauskaitė

Tel nr.: +37069818549

El. paštas:

kacerauskaiter@gmail.com