Kas yra savanorystė?

Savanorystė  tai yra kelias atrasti ir išbandyti save dalyvaujant aktyvioje bendruomenės veikloje. Tai yra vienas iš jaunimo užimtumo ir savirealizacijos būdų, kuomet yra prasmingai leidžiamas laisvalaikis ir tuo pačiu susipažįstama su socialine realybe bei teisinga linkme nukreipiama jaunų žmonių energija, kūrybiškumas bei entuziazmas.

Savanorystės pagrindu grindžiama veikla laikoma vienu iš pilietinės visuomenės pagrindu.

Savanoriška veikla tai tokia pilietiškumo forma, kuri leidžia labai aiškiai pajusti, kad žmogus priklauso savo visuomenei, todėl tai yra esminė ir netgi būtina aktyvaus pilietiškumo sudedamoji dalis.

Savanoris tai bet kokio amžiaus žmogus, skiriantis savo laiką, žinias, patirtį ir energiją bendruomenės nariams ir negaunantis už tai piniginio atlygio.

Kauno slaugos ligoninė
Ei, naujasai žmoguti, jei skaitai čia,  tikriausiai jau matai užrašą ,,Slaugos ligoninė”. Kokia pirma mintis kyla tai perskaičius?! Manome, kiekvieno jos bus kitokios ir kiekvieno vis skirtingesnės. Ar kada pagalvojai, kad seneliai ne tik gali kalbėt, kaip jiems yra sunku, kaip viską skaudą, bet ir kalbėti apie keliones į Ameriką, Indiją ar tiesiog papasakoti apie sūnaus vestuves Kinijoje? Tikriausiai jau ir Tu susigundei paklausyti tokių gražių bei tikrų istorijų. Taigi, kiekvienas senelis labai laukia, kad ateitų koks žmogutis, kaip TU, pakalbėti bei pasidalinti savo gražiausiosmis gyvenimo akimirkomis. Mes einame pas juos pirmadieniais 17val. Taip, taip! Tuo pat metu, kaip rodo laidą “Klauskite daktaro”. Ši laida dažnai tampa diskutavimo tema, nes juk kiek daug visokių patarimų pateikia! Be to, jei tik kokia šventė yra, mes butinai ją paminime. Ir žinomas, kaip šv. Valentino dieną ar moters dieną, bei mažiau žinomas. Tad ne tik mes Tavęs lauksime, bet kartu lauks ir senoliai, kuriems mūsų atėjimas juos pradžiugs ir dieną pavers gražesne!

Veiklos vadovai
Marija Malinauskaitė

Tel Nr.: +37067544227

El. paštas:

marija.malinauskaite777@gmail.com

Savanorystė gyvūnų prieglaudoje
Gyvūnų prieglaudoje gyvena daug šunų, neturinčių šeimininkų. Kaip ir visiems, jiems yra būtinas žmogus, galintis jais pasirūpinti, pamaitinti bei pažaisti. Savanoriai yra labai laukiami parodyti dėmesį ir šiltus jausmus gyvūnams, bei norintys išmokti šunų priežiūros ypatumų! Norint atvykti į prieglauda patartina pasiimti su savimi senus batus ir striukę, kuria galima išteplioti, ir dėl to nesisieloti. Šuneliai išsiilge draugijos gali užkrauti savo leteną ant jūsų.

Veiklos vadovai
Vaida Bubnytė

Tel. nr.: +37061063474

El. paštas:

v.bubnyte@gmail.com

Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras
Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centre kas savaitę vykdomi įvairūs laiko praleidimo būdai skirti pralinksminti ten susirenkančius žmones su tam tikrais psichiniais/psichologiniais sutrikimais. Visi šiame centre susirenkantys žmonės yra ramūs, šilti ir draugiški. Jiems labai svarbu bei malonu susipažinti su naujais asmenimis, o užsiėmimas įdomia veikla padeda pakelti jų nuotaiką. Šie užsiėmimai gali padėti ne tik jiems, bet ir patiems savanoriams įgauti naujų bendravimo įgūdžių bei praplėsti savo akiratį.

Veiklos vadovai
Laura Gaidelytė

Tel. nr.: +37062212883

El. paštas:

gaidelyte.l@gmail.com