Trečiadienį Slaugos ligoninėje lankėsi ne tik „Baltai Juoda“ savanorės, bet ir Kauno merginų socializacijos centro „Saulutė“ auklėtinės. Džiaugėmės nuoširdžiu bendravimu su seneliukais.
Itin smagiai pasitiktos buvome p. Danutės (91 m.) palatoje: čia iškilmingai grojo giesmės, ligonė plačiai šypsojosi, o plaukus buvo įsispraudusi į spalvotus suktukus. „Gimiau Kinijoje…“, – pasakojimą pradėjo. Merginų ausys kaip reikiant užsiraitojo!

Kitoje palatoje aplankyta p. Aldona prasitarė, kad labiausiai tądien norėtų gėlių: „Seniai kas bedovanojo…“. Po keleto minučių „Saulutės“ merginos jau ieškojo vazų, kad pamerktų prisirpusias alyvas (akcijos sąjungininkas – šalia ligoninės besikerojantis alyvmedis) :)
Labiausiai gėlėmis džiaugėsi nematanti senolė. Kai tyliai įžengėme palaton – ji tyrinėjo teritoriją: skaičiavo žingsnius/matavo atstumus, mat buvo ką tik čia atvykusi. Įteikus gėles, moteris švelniai palytėjo žiedelius ir smarkiai įkvėpė aromato. „Juk tai alyvos! Nuostabu“.

xxx
Po pokalbių kibome talkinti: viena masažavo močiutės nugarą nuo pragulų, kitai prisireikė pakedenti subliuškusią pagalvę, o vėliau atėjo vakarienės metas – padėjome maitinti ligonius.
Įspūdžių – į valias. Bet svarbiausia – jau laukiam sekančio vizito ir planuojame seneliukų išvežimą į lauką, kai kurie senokai ten buvę – savos kojos nebeklauso…

Taip ir klojasi išminties sluoksniai, kaskart kam nors padėdami – didžiausią dovaną gauname patys – keičiamės, ir tik į gerą :)

(Skirmantė Javaitytė)