2017 balandžio 28d. organizacija „Baltai Juoda” surengė jau trečią kartą pilietinę akciją „Atspėk mano negalią“, kurios tikslas – paraginti žmones atsakingiau laikytis Kelių eismo taisyklių, kurios draudžia teisės tam neturinčiam asmeniui statyti automobilį neįgaliojo ženklu pažymėtose vietose. Šiais metais jungiamės į didesnį būrį ir akciją vykdėme ne tik Kaune bet ir Mažeikiuose, Šiauliuose,Plungėje.

Akcijos metu ant automobilių stiklų buvo klijuojami „Atspėk mano negalią“ lipdukai. Jie skirti tam, kad žmonės galėtų paspėlioti, kokią negalią – fizinę ar protinę – turi žmogus. Taip pat ant užklijuoto akcijos lipduko šiais metais buvo nurodytas QR kodas, kuris mobiliuoju telefonu suteiks daugiau informacijos apie „Atspėk mano negalią“ idėją.

Dažnai bendradarbiaujant su įvairiomis neįgaliųjų asociacijomis, išgirstame pastebėjimus, kad jie gali rasti laisvą vietą prie prekybos centrų ar kitų institucijų. Tačiau apsipirkti atvykę Gražina ir Vytautas pasakė, kad „Kai būna daug žmonių, tada tikrai labai dažnai užima jaunuoliai ir dar piktinasi, kad mes norime pasistatyti. Bet šiaip situacija gerėja, vairuotojai tampa draugiškesni ir džiaugiasi, kad vyksta tokios kaip ši akcijos.“

„Akcijos dalyviai Plungėje apvažiavo ir patikrino didžiąją dalį mieste esančių neįgaliųjų stovėjimo vietų, galime pasidžiaugti, kad pažeidimų užfiksuota mažai, vietos laisvos. Taip pat pastebėjome, kad vairuojantys neįgalieji kartais stovi sau skirtoje vietoje, bet neužsideda tą daryti leidžiančios automobilių statymo kortelės ar ženklo, todėl iškilo klausimas gal mes patys gėdijamės savo negalios?“ –  teigė Kristina Drungilienė atstovė iš Cerebrinio Paralyžiaus Asociacijos Plungės skyriaus.

Norime padėkoti pilietinėje akcijoje „Atspėk mano negalią“ dalyvavusiems Plungės Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams ir Cerebrinio paralyžiaus asociacijos Plungės skyriaus atstovams, Kauno apskrities VPK, Šiaulių LRSPA, LCPA, ŠCPA ir VPK ir taip pat Mažeikių Cerebrinio Paralyžiaus Asociacija policija ir Mažeikių rajono policijos komisariatui.

 

„Baltai Juoda” narė Vaida Bubnytė

 

Daugiau informacijos spaudoje:

http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/pilietiski-jaunuoliai-gedino-vairuotojus-809392