Vakar Kauno slaugos ligoninėje pražydo tulpės. Nemažas būrys pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacijos „Baltai Juoda“ savanorių sugūžėjo į trečiąkart rengiamą Kovo 8 – ajai skirtą socialinę akciją „Tulpė senolei“. Šįkart tulpės buvo skirtos visiems, nes kiekvieną jų puošė įsegta trispalvė – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 – mečio simbolis.
Savanorių džiugi nuotaika ir gyvybingumas nutraukė nejaukią tylą ir į ligoninę atnešė pavasario gaivą – palatas papuošė gėlės!
Kartais sunku suvokti, kiek daug senolei reiškia nuoširdžiai dovanotos gėlės. Meilės, dėkingumo išraiška… Savanoriams pravėrus palatos duris, skausmo sukaustytą ligonės veidą akimirksiu nušvietė šypsena!
Slaugos ligoninės gyventoją Ireną savanoriai pasveikino ne tik šių dviejų švenčių, bet ir artėjančio 93 – ojo gimtadienio proga. Tačiau nuotaika, deja, ne šventinė:
– Kaip gyvenate? – kalbinome.
– Ačiū, gerai. Traukiu dienas ir tiek.
– Laukiate pavasario?- bandome pradžiuginti.
– Nežinau… Praėjęs laikas labai slegia. Sūnaus netektis…- balse neviltis.
– Ar aplanko kas nors? Kiek vaikų turite?- klausėme, tikėdami, jog gyvenime ne viskas juoda.
– Aplanko. Turiu keturis sūnus, devyniolika anūkų, šešis proanūkius.
– Turtinga esate! Tiek gražaus jaunimo išleidote į gyvenimą! Turite kuo džiaugtis.
Atsisveikindama, ji džiaugėsi : “Toks jaunimas – Dievo dovana mums, čia esantiems”. O mes laimingi, kad nors akimirkai žmogus pamiršo savo skausmą.
Pakalbinę kiekvieną senolį bei apdovanoję visus „lietuviškomis“ tulpėmis, savanoriai dalijosi įspūdžiais. Nauji savanoriai Miglė, Martynas ir Judita pasakojo, kad buvo nejauku: norėjo pasikalbėti, bet senoliai nebendravo. Daugiau nei metus čia besilankančios savanorės Elena ir Eglė prisiminė aktyviausią, energija trykštančią ir šiuo metu buto ieškančią Onutę bei linksmuosius trečiosios palatos vyrukus.
Veiklos vadovai Sigrida ir Robertas kvietė visus trečiadienį ateiti vėl ir savo šiluma apglėbti tuos, kuriems jos labai trūksta.

Daiva