Matydami ypač jautrią ir vis dažniau visuomenėje girdimą problemą apie neatsakingą vairuotojų elgesį kelyje kvietėme kauniečius 2014 m balandžio 28 dieną jungtis į netradicinę akciją „Tušti namai“. Iniaciatyvos pavadinimu „Tušti namai“ norėjome pasakyti, kad kiekvienas nelaimingas įvykis, kurio metu žuvo žmogus, jo buvusiuose namuose palieka slegiančią tuštumą. Dėl šios priežasties akcijos simboliu buvo pasirinktas „namukas“.

2014-04-27 16.30.36
„Namukus“ pirmajame akcijos etape gamino patys savanoriai. Jis buvo stiklinis, o viduje degė žvakė, atspindinti patį žmogų – šviesos ir šilumos nešėją. Ant „namuko“ stogo savanoriai pateikė trumpą skaudaus įvykio aprašymą. Tokiu būdu stengtasi parodyti, kad kiekvienas namukas yra konkretų asmenį menantis simbolis.
Atmenant per pastaruosius 5 m. Kauno keliuose žuvusius 77 žmones, surengta akcija simboliškai šliejosi prie išvakarėse minėtos Gyvybės dienos.. Po įvairias Kauno vietas išvežioti specialius atminimo namukus padėjo apie 100 dalyvių: baikeriai iš klubų „Aliens MC“ ir „Phoenix MCC”, Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos atstovai ir aktyvūs miestelėnai.

002
Šia prevencijos priemone siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumą, ugdyti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų sąmoningumą ir supratimą apie saugų elgesį kelyje.

Daugiau apie renginį skaitykite spaudoje:

15min.lt  alfa.lt  kaunas.kasvyksta.lt  kaunoaleja.lt  kauno.diena.lt