Kalbanti laisvės kovų istorija

Žygis lankant, tvarkant ir įamžinant Lietuvos laisvės gynėjų kovų ir žūties vietas Kavarsko apylinkėse

Partizanų karas – tik istorijos vadovėliuose? Partizanai – žili rūpintojėliai? O partizanų keliai įdomūs nebent nykiems istorikams? Anaiptol!

Mielas bičiuli, spalio 11 d., šeštadienį, „Baltai Juoda“ kviečia Tave į vienos dienos žygį Kavarsko apylinkėse (Anykščių raj.). Žygio metu turėsime unikalią galimybę susitikti su gyvu žmogumi-legenda, partizanu Jonu Kadžioniu-Bėda.

Numatytame pėsčiųjų žygio maršrute ne tik kvapą užgniaužiantys laisvės kovotojo prisiminimai, atstatyto bunkerio; lankymas, bet ir laisvės gynėjų žūties vietų tvarkymas ir jų žūties vietų įamžinimas. Tad nelauk, registruokis jau dabar ir ruoškis pilnam įspūdžių žygiui!

Jonas Kadžionis-Bėda – į partizaninį pasipriešinimą Lietuvos okupacijai įsitraukė būdamas 20-ties, kai į 1948 m. į Sibirą buvo ištremta jo šeima. 1948-1949 m. jis buvo Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio narys, Algimanto apygardos Šarūno rinktinės Butageidžio kuopos Tigro būrio partizanas, pasirinkęs Bėdos slapyvardį. 1949-1953 m. J. Kadžionis-Bėda buvo vienas iš paskutinių buvusios Algimanto apygardos partizanų, gyveno slapstydamasis miško bunkeriuose Kavarsko-Dabužių-Traupio apylinkėse.  burys-kuriam-priklause-jonas-kadzionisbeda-63006734

Partizanas J. Kadžionis-Bėda 1949 m vedė taip pat partizanę, laisvės gynėją Malviną Gedžiūnaitę-Sesutę. 1950 m. gruodžio 22 d. Jonui ir Malvinai miško bunkeryje gimė sūnus. Antanas.

1953 m. per agentų smogikų apgaulę įvilioti į pasalą, Jonas ir Malvina buvo suimti ir nuteisti 25 metams lagerio ir 5 metams tremties. Atlikęs bausmę, Jonas Kadžionis- Bėda ir jo žmona Malvina sugrįžo į Lietuvą. Lietuvai iškovojus Nepriklausomybę, šis laisvės gynėjas šiuo metu yra atkurtos Algimanto apygardos partizanų vadas, dimisijos kapitonas, rūpinasi partizaninės kovos įamžinimu. Jonas Kadžionis-Bėda atstatė bunkerį, kuriame 1950 m. gruodį gimė jo sūnus. Jo iniciatyva ir finansais įrengtas memorialas atminti žuvusius Traupio apylinkių partizanus, paženklintos kelios partizanų žūties ar palaidojimų vietos Kavarsko apylinkėse.

RENKAMĖS Spalio 11d. 9.00 val. prie KTU III rūmų, Laisvės al.13, Kaunas.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija čia

Turi klausimų? Klausk drąsiai – vytautas@baltaijuoda.lt arba 867318838

grupė Facebook’e 

partizano J.Kadžionio – Bėda kreipimasis į pilietišką jaunimą